På skolen idag snakket jeg og Elisabeth nok en gang om tightsmoten som er så sykt populær for tiden. Vi kom fram til at det er et fåtall som bruker tightsene på riktig måte! På skolen vår (og ikke minst 9’ende klassingene som har besøkt skolen vår den siste uka), bruker tightsen som om det skulle vært en bukse. Helst med en kort hettegenser og noen dc sko til. KATASTROFE sier jeg bare!

Tatt fra nettsiden KK: 
Nei, dette er ikke en bukse! Hvorfor er det noen som tror det egentlig? Problemet med denne stilen er at du kan ha så fin rumpe du bare vil – det hjelper dessverre ikke.  (jeg kunne ikke vært mer enig)

Kunsten å bruke dem
Det er mange kule tights å velge mellom der ute. Med paljetter, i friske 80-tallsfarger eller i klassisk svart og grått. Hemmeligheten er bare å bruke en overdel som dekker til rumpa. Da blir det fint. Slik blir også tightsmoten mer tilgjengelig for folk flest.